Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Pocity ze školy

5. 9. 2011 7:07
Rubrika: CMTF

vykoupat,odvšivit, učesat, oblíct. Zítra půjde do školy. ...

Dáme klukovi školy,

ať to stojí cokoli.

Nešetříme na chlapci,

táto, sáhni do kapsy.

 Když zná lupič písmena,

stane se v něm proměna.

Když zná lupič dějiny,

tak je úplně jiný.Bude to ozdoba loupežnické bandy.

Bude nosit brejličky a možná i kšandy.

Posune řemeslo zas o kousek dál.

Bude to lotr, intelektuál.

 

Když jsme na Antiochii v Loučce hráli úvod k Lotrandovi a Zubejdě, netušil jsem, jak mě to bude provázet. Ono to vlastně provázelo celou Antiochii a tato povedená pohádka se stala i nábojem do 1. ročníku dálkových teologických nauk v Olomouci na CMTF. Text je jako na mě vyšitý. Normálně jsem neoholen, neupraven, občas nevykoupán, ale častěji propocen. Kdysi jsem zjistil, kolik toho už neumím a tak jsem se vydal opět do školy. Přijetí bylo krásné a tak doufám, že budu ozdoba ne loupežnické, ale křesťanské bandy. Brejle nosím, kšandy bych musel někde pohledat, ale vzhledem k tomu, že mám skoro 70, tak je zatím nepotřebuji. No a jestli ze mě bude intelektuál, to zatím nevím. Ale ta písnička byl docela silný motor, abych se o to snažil. Mnohem silnější motor však bude muset být pevné odhodlání a důvěra v Boha, aby to nebyl průšvih.

Zobrazeno 1431×

Komentáře

Angelar

Lotrando: "... ale nechtěl bych mít z kluka flanďáka, tedy jako faráře, jestli mi rozumíte." :)

a Vojto, rozmysli si, co řekneš, až se Tě budou ptát jako malého Lotranda: "A čímpak je vlastně Tvůj otec?", abys neudělal z otce Radka majitele zlatého dolu nebo loupežníka.

Přeji Ti do studia hojnost Božího požehnání a přímluvu Panny Marie!

Vojtěch Hýbl (VVRH)

No, to mému tatínkovi by bylo jedno a maminka by byla nadšená kdybych byl a ostatní příbuzní by mě to přáli a někteří kněží taky, ale tato cesta mě zatím nečeká. Bylo by to moc drsný a hlavně jsem na to už moc starý a nerozumný. Přiznám se, že někteří z těch, kteří za to můžou, se divili, že to není přihláška do semináře.

Zobrazit 2 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio