Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Boj o velké rozhodnutí

Omlouvám se hned na počátku, že nebudu nijak konkrétní. Ani mnozí mí blízcí neví, co významného se bude či může dít. Chci to dát do Božích rukou a moc o tom nemluvit.

Říkal jsem to a řeknu to pouze těm, kdo k tomu mají, co říct. Ale nebojte se, až bude možné to odkrýt, odkryju to rád, abych se s Vámi mohl také o tu radost podělit. Jsem si vědom toho, že takhle to vypadá moc tajemě a že u mě není obvyklé ukázat, že mám nějaké tajemství. Ale toto tajemství si chci však zatím ponechat v srdci.

Jsem moc rád, že s Boží pomocí se dělají významné krůčky tím směrem a rozhodně budu v těch krocích pokračovat dál. Není to pro mě lehké, protože dlouho jsem se tomu vyhýbal, bál jsem se to rozetnout, ale teď konečně jsem tomu dal své Ano. Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.

Ale ono ano si vyžaduje ještě pokračování a vytrvalost. Ano, chci!

Panna Maria to taky neměla jednoduché, byla připravená k tomu, že je služebnicí Páně. Věděla, že dát ano, ji bude stát velmi mnoho, ale bylo pro ni podstatné jít tím směrem, kterým ji vedl Pán jako věrnou služebnici.

Sv. Josefovi to vysvětlil anděl a Josef šel hned bez řečí do toho.

Já jsem jen obyčejný, malý, nerozhodný, spokojený s tím, co mám. A hlavně mám plno řečí, na to, že jsem muž až víc, než dost.

Jsem rád, že Bůh má se mnou konkrétní plán, ale bojím se ho otevřít. Co, když to bude něco náročného. Ano, bude, ale ne nic nad to, co bych nebyl schopen unést.  

A teď je přede mnou něco, s čím si sám nevystačím a o co se bojím žádat byť vím, že mnozí mě nosí na modlitbách a cítím, že jejich přímluvy Bůh slyší a ukazuje cestu, kudy mám jít. 

A tak toho, kdo to čte, poprosím, aby mě také nesl na modlitbách. I já se za to, co mě čeká budu modlit, aby to bylo ke cti a chvále Boží a chci nést na modlitbách ty, kteří se podobně rozhodují.

Díky všem, kteří myslí v modlitbách na všechny dělníky Pánovy žně.

Zobrazeno 768×

Komentáře

dromedar

Tajnost sama.

V Německu alespoň mají pro chlapy, co se na starou pleš rozhodnou pro duchovní stav, extra seminář.

JiKu

VVRH pro papa!

kacarovi3

Také jsem o tom uvažoval ale ke svému věku a vzdělání je to neefektivní.

Zobrazit 3 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio