Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Radostný růženec a modlitba Zdrávas, Maria

V radostném růženci můžeme být svědky zázraku, jak přichází na svět Spasitel světa, ale také každý z nás.

 

Nejprve anděl Gabriel oslovuje Marii: "Zdrávas, Maria, milosti plná. Pán s tebou!"

A Maria s ním vede rozhovor, který zakončí svým ANO.

 

Potom Maria jde za svou příbuznou Alžbětou a také se ji dostane pozdravu: "Požehnaná ty mezi ženami a požehnaný plod života tvého" A jak se ten život jmenuje? No přece: "Ježíš!"

 

S Josefem musí jít do Betléma a kdo se v Betlémě narodil? "Ježíš!" Oslavují to andělé a zpívají: "Sláva na výsostech Bohu a na zemi pokoj lidem dobré vůle..."

 

Poslušní židovského zákona přichází Josef s Marií do chrámu a tam Maria slyší od Simeona, že její duší pronikne meč. Ona to uchovává ve svém srdci a rozvažuje o tom. Svatá Maria, Matko Boží,...

 

Každý rok putují do Jeruzalémského chrámu. Ve dvanácti letech Ježíš v chrámě zůstává mezi učiteli zákona, kteří jsou udiveni. Ježíš poslouchá své rodiče a prospívá moudrostí, věkem a oblibou u Boha i u lidí. Pros za nás hříšné nyní i v hodinu smrti naši. Amen. 

 

Tak, to máme události z radostného růžence, kterými jsme si také připomněli modlitbu Zdrávas, Maria.

Zobrazeno 271×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio