Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Slovo ke společenství

Dneska to bude krátký, protože už jsem jedem příspěvek napsal a další dva na blog chystám, takže jen pár slov na začátek nového církevního roku.

Když jsem vkládal příspěvek do společenství živého růžence Antiochie, původně jsem to chtěl jen krátce okomentovat. Pak jsem si vzpomněl na dnešní pastýřský list otce arcibiskupa Jana, který nám byl čten, a ten si určitě taky přečtěte třeba tady ,a stala se taková zajímavá věc: 

Napadlo mě, že tak od srdce udělám rozjímání na téma vydávání svědectví z modlitby sv. růžence a tak vzniklo toto rozjímání:https://antioruzenec.signaly.cz/1812/vitejte-v-novem-cirkevnim-roce

A aby toho nebylo málo, tak už strašně dlouho přemýšlím, že bych napsal rozjímání růžence pro ministranty, ale to bude asi trochu obsáhlejší. Ale zas nemůže být o moc obsáhlejší, protože, kdo by to potom četl?

Zobrazeno 476×

Komentáře

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Tak ono slíbené rozjímání pro společenství začnu dnes, o památce Panny Marie, Matky jednoty. Tím, že to budu psát zatím do komentářů je dána i délka rozjímání jednotlivých tajemství posvátného růžence, protože komentáře jsou délkou omezeny.

Zobrazit 1 komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio