Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Žalm 117 díky výběru z blogů

Chvalte Něco nad námi
aspoň někdo, jen ne my.

Oslavujte národy,
každý dojde obrody.

Jeho milé Srdce vládne,
nad Ním není moci žádné.

Boží Srdce věrné je,
nezbavme se naděje.

 

JIKU napsal tento článek, který možná neuvidíte, neboť po mé básnické reakci ho málem hodlal smazat (zde)

Je to takové přizpůsobení se dnešní době, ale Bohu díky, Písmo je pro všechny časy a všechny lidi, ale není podrobeno soukromému výkladu. Toto je soukromý výklad, proto to raději nečtěte!

Tento žalm byl složen dnes, na sv. Bonifáce, v úterý 5. června 2018 v 7:23 po modlitbě ranních chval.

Zobrazeno 759×

Komentáře

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Jo, díky za novou vědomost. Když člověk cokoli píše na internet, hodně nového se dozví.

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Důvod, proč jsem to dnes zveršoval poněkud seriózněji je i v tom, že si zveršuji ještě dva žalmy a když budu někde bez signálu mobilu a bez breviáře, mohu si zazpívat složenou část denní modlitby církve. Tento žalm se používá v sobotu, Zachariášovo kantikum už mám na Lurdskou píseň, tento vejde na nápěv Tří králů, Mariánský hymnus Budiž věčně velebena, ještě tedy dva žalmy, krátké čtení, přímluvy a závěrečnou modlitbu a budou z toho jedny ranní chvály.

Zobrazit 8 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio