Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Modlitby Antiochie

Dnes máme svátek Obrácení sv. Pavla. O prázdninách nás Pán povolá opět do nějaké obce, kde se můžeme stát Jeho nástroji. Sv. Pavel dostal od Ježíše dar obrácení, setkal se se spoustou lidí, kteří měli rádi Krista a chtěl tuto radost předat celému světu a Bůh mu žehnal.

Zvěstovat Krista je povolání i pro nás. Antiochie nám v tom může pomoci, ale ne zastoupit. Je to náš každodenní úkol právě tam, kde zrovna jsme a nemusí to být Antiochie, ale třeba moje práce. Pán Ježíš je tam se mnou.

Za těch 15 let, kdy jsem přijal toto "Boží volání" se událo mnoho. Není dne, kdy bych na Antiochii nemyslel a kdy bych se za Antiochii nemodlil. Nemodlím se vždy ty modlitby, které si můžete stáhnout níže, ale vždycky nějakým způsobem vzpomenu, protože vím, že mi Pán dal mnoho milostí a darů hlavně skrze Antiochii, ale nejen tam, taky všude jinde, ale Antiochií jsem dostal směr.

V následujícím souboru tedy najdete originální modlitby Antiošáků a také seznam těch Antiochií, o kterých víme, že se udály.

Modlitby Antiochie.doc

 

Zobrazeno 3310×

Komentáře

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Bez Boha nemůžeme dělat nic. Ale to neomezuje naši svobodnou vůli. Svobodná vůle je žít s Bohem, nesvoboda spočívá v tom, že děláme něco bez Boha, tedy jinak řečeno bez Boha můžeme dělat jen nesmysly a to je to, co nechceme.

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Jo, ještě drobnost, která tady nezazněla a je jistě na místě. Antiochii krom bohoslovců mají na starost i kněží. Jak bylo řečeno, spolupracuje se s administrátorem (či farářem) místa Antiochie. Turnusy Antiochie též navštěvují kněží, kteří mají Antiochii na zodpovědnost. Jsou to v podstatě také její zakladatelé: P. Radomír Šidleja z arcidiecéze Olomouc, farář v Drahotuších (děkanát Hranice) a P. Marek Dunda z FaTymu Vranov nad Dýjí, diecéze Brno. Za českou provincii si nejsem jistý, zda to má na starost P. Rudolf Repka.

Občas, a zažil jsem to, se na Antiochii jede podívat i biskup. V Zátoře to byl sídelní biskup ostravsko-opavský Mons. František Václav Lobkovicz.

Jo a ještě existuje Malá Antiochie. Nicméně to je něco jiného, co kdysi vzešlo z Antiochie ve Vysokých Žibřidovicích jako vzniklá potřeba a teď již to má s Antiochií jen podobný název. Tu má na starost P. Pavel Jagoš z arcidiecéze Olomouc, administrátor Rychnova na Moravě (děkanát Svitavy), jinak http://mala.antiochia.cz

Zobrazit 17 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio