Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Chystáme se za papežem na Slovensko

Papeže Františka jsem neviděl ještě z blízka a tak, když bratři Slováci se těší jeho návštěvě, těším se i já, že papež nám bude tak blízko a tak z farnosti Zubří se domlouvám s kamarádem a brzy učiníme registraci: https://www.navstevapapeza.sk/sk

 

A teď je hlavně důležité se modlit.

 

18.8. při papežském požehnání jsem provedl svoji registraci na pouť do Šaštína a čekám na odpověď. Přemýšlím ještě nad Prešovem, večer se uvidí víc.

 

19.8. se registruje i Tomáš, takže budeme nejméně dva. Schvalování registrace trvá déle, než jsem čekal, mail informuje o několika dnech.

 

24.8. píšu mail na registraci, kde se zdržuje schválení moji přihlášky. Jsem pokorně požádán o trpělivost, má přihláška je v pořádku a je mi také sděleno, že ke konci týdne nebo začátkem dalšího dostanu informace a několik dní před odjezdem pozvánku. Farnost Valašské Meziříčí vypravuje autobus.

 

2.9. je onen začátek týdne, přestože už je čtvrtek. Pravděpodobně na Slovensku schválili místo týdne čtrnáctidenní, ale budiž, konečně ve 13:45 mi přišlo, že mám vše v pořádku a mám očekávat vstupenku, kterou si mám vytisknout.

 

10.9. Vstupenka dosud nepřišla, ale jistě přijde. Web návštěvy papeže již obsahuje program a dává přehled, jak bude celá návštěva organizována. Tisknu si průběh bohoslužby v Šaštíně s papežem.

 

12.9. na Jméno Panny Marie a posvěcení kostela sv. Kateřiny v Zubří byl naplněný den nejen bohoslužbami a setkáními, ale také jsem se sešel s Tomášem, abychom zcela konkrétně naplánovali co nejvíce, i když ještě nemáme vstupenky. Na Slovensko přijel papež František, nestíhám však sledovat jeho cestu.

 

13.9. na sv. Jana Zlatoústého jsem převážnou část věnoval náboženství, ale také tomu, co jsme si zadali splnit k návštěvě papeže Františka. Vyplnil jsem povinný formulář na Slovensko a vyměnil za 50 Eu Koruny české. Po mši svaté jsme se znovu sešli, abychom zkontrolovali, co všechno máme připravené a co ještě bude třeba. Vstupenky již máme, některé věci nás překvapili. Cestu papeže Františka na Slovensku jsem také nesledoval.

 

14.9. Dnes nakoupím potraviny, pojedeme na pohřeb paní kostelnice z Václavova, po něm asi ulehnu a půjdu spát, protože v 1:00 vyrážíme za papežem. Ani dnes mi nezbývá čas na to, abych sledoval liturgii z Prešova. O tom, co zažiji na této pouti budu referovat už v jiném zápisku.

 

 

Zobrazeno 350×

Komentáře

kacarovi3

Myslím, že tu už není koho přesvědčovat.

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Ano, stojím si za svým.

Jako katolík bys měl (už to asi nestihneš na Slovensko) mít touhu setkat se s Petrem tohoto času.

Máme svobodu a proto si myslím, že po stránce víry ve vzkříšení rozhodně není důležité zda jsi či nejsi naočkovaný.

Co se týče onoho "znamení šelmy", věz, že Bible je psána pro každý čas, nikoli jako proroctví do budoucna, jako nějaká kniha věštby či horoskop.

V každé době má šelma své znamení a my máme odhalovat znamení šelmy v sobě (protože také Boží Slovo je poselství pro mě i pro tebe) a nenechat se šelmou zlákat. V tomto ohledu je třeba říci, že papež ani očkování není tou šelmou. Tím znamením šelmy je pýcha a pokušení být větší, než Bůh.

Zobrazit 11 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio