Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Křížová cesta pijanova

Opravdu, byla vymyšlená tak, jak je psaná, při večeři v pátek po 1. neděli postní. Kdo se postí od alkoholu, může se inspirovat. 

 

Není to nikterak zamýšleno jako propagace alkoholismu. Asi tak nějak může pijan prožívat křížovou cestu jako věrný voják, který se na to utrpení nemohl dívat. Nicméně s použitím čisté H2O doporučuji tuto cestu prorozjímat několikrát denně kvůli pitnému režimu a to i mimo postní dobu.

 

První verze byla dělána narychlo, dokud to bylo v paměti. Při přednášce z ekumenického dialogu, v den výročí zvolení papeže Františka, tedy 13.3.  jsem udělal verzi trochu dokonalejší a mnohem hezčí obrázek, který by se možná dal využít jako postní plátno, a na 1.4. jsem se rozhodl udělat instrukční video této ekumenické křížové cesty:

 

 

 

 

Zobrazeno 134×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio