Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Pašije podle Marka v jazyce církve

Milovaní,

 

zase po nějaké době bude něco málo o "tridentské" mši. Co jsem v Zubří, tak prožívám tento způsob slavení mše svaté mnohem častěji. Dnes však po prvé to bylo ve svatém týdnu. V této liturgii se pašije četly ve svatém týdnu od každého evangelisty. Na úterý svatého týdne byl na řadě evangelista Marek. Velmi krásně jsem si těch pašijí užil a měl jsem v paměti ještě i nedělní pašije, které byly podle Marka. Farníci také pochopili, že slyšeli pašije. Liturgie je úžasná ve všech podobách.

 

Klidně se podívejte na záznam mše svaté (musíte si to přehrát na You tube, pak to půjde) a nebojte se, není tak dlouhá. Doufám, že mi "tridenťáci" odpustí odchylky od správného ministrování:

Zobrazeno 271×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio