Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Anička Zelíková a růženec za otce arcibiskupa

Jako každý první pátek jsem navštěvoval nemocné. Na každé z návštěv jsem poprosil za modlitbu za našeho otce arcibiskupa Jana, který teď trpí.

 

Když jsem přišel na oběd po předposlední návštěvě, bavili jsme se s o. Pavlem také o otci  arcibiskupovi a tu mě probleskla hlavou myšlenka na Aničku Zelíkovou, kterou on při celé své biskupské službě drží ve velké úctě a pravidelně pořádá poutě k jejímu hrobu do Napajedel většinou k 25. březnu. 

 

Nevím, jak na tom otec arcibiskup je zdravotně, ale o to v modlitbě nejde. V modlitbě je důležité si uvědomit, kým pro mě je a prosit Pána o smilování. 

 

Kéž by otci arcibiskupovi pomohla i přímluva služebnice Boží Aničky Zelíkové spolu s mnoha růženci, které se za něj modlí věřící jeho diecéze a jistě nejen oni. 

 

Nechci zůstat pozadu a chci se upřímně modlit, když vím, jak dobrým pastýřem je pro mě otec arcibiskup Jan a nejen pro mě, ale i pro celou církev.

 

Ještě teď mě čeká jedna návštěva nemocného, za chvíli zvednu telefon a domluvím se na návštěvě.

 

Dříve však  vytočím ten nejdokonalejší telefon, kterým je modlitba.

Anička Zelíková (ikarmel.cz)
Zobrazeno 216×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio