Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Když nás nepustí do škol, do kostela ani mezi lidi

Vládci se nám zbláznili, to asi všichni víme,

však jako dobří křesťané přec jim vyhovíme!

 

Pro tento případ jsem napsal další dopis pro rodiče třeťáků. které učím.

 

Milí rodiče,

 

S ohledem na současnou situaci, kdy je ještě možnost výuky ve školách (ta už není zatím do 1.11.), ale není jisté, jak dlouho potrvá současná krize a také z důvodu potřebnosti výuky náboženství jako přípravy na první svaté přijímání, obracím se na Vás s nabídkou několika možností.

 

Nadále počítám s tím, že dokud bude možná výuka ve škole, budeme se učit prezenčně a občasně nabídnu nějakou vhodnou mimoškolní aktivitu, jak jsem Vám posledně posílal dotazník po dětech. Děkuji za Vaše reakce a vstřícnost.

 

Zároveň mám i první společné pozvání, které vidím jako praktické, aby se děti seznámily s prostředím kostela. 

 

Pozvání pro děti směřuji na pátek 16. 10. nebo středu 21.10. (stačí jeden z těchto termínů, bude-li umožněn) od 15:15 do 15:45 v kostele sv. Kateřiny v Zubří, kde si prohlédneme kostel zdola nahoru a zakončíme to společnou modlitbou.

(toto pozvání platí a když se nenaplní uplatní se jindy a jinak)

 

V současné situaci je možnost denní návštěvy kostela při adoraci (a možné sv. zpovědi) denně 16:30 – 17:30 a mše svatá včetně neděle je omezena na 10 (teď už dokonce jen 6) účastníků. 

 

V případě, že by výuka ve škole byla přerušena, nabízím tyto možnosti:

 

1. Děti mají k dispozici učebnici a pracovní listy, můžete je vyplňovat s nimi. Až bude výuka pokračovat, krátce si vše zopakujeme a hned navážeme látkou, která na ten čas připadne. Nechci Vás tím však příliš zatěžovat.

 

2. Dovolí-li to epidemiologická situace, mohli bychom se domluvit na individuální výuce na faře. Této možnosti jsem nakloněný v krajní nouzi, ale připadá mi lepší, než kdyby děti měly přijít o vzdělání a odkládat přípravu.

 

3. S P. Pavlem Hödlem jsem domluvený, že v tomto případě bychom dělali videa na kanále You tube, ukládal bych je na svůj kanál (najdete jej, když si zadáte „Vojtěch Hýbl“):

 

https://www.youtube.com/user/vvrh/playlists

(playlist „nábožko pro 3. ročník“)

 

a případně také na stránky farnosti Zubří. Videa bych zveřejňoval postupně pokud možno v čase řádné výuky náboženství, ale mohly byste se na ně podívat kdykoli i zpětně.

 

Uvědomuji si, že dosud jsem nezveřejnil telefonní kontakt na sebe: 

 

732 670 688

 

Bc. Vojtěch Hýbl, katecheta

 

Dáno v Zubří 12.10. 2020

 

No, a aby to nebylo jen u kecání, mám tu první video:

 

Zobrazeno 252×

Komentáře

ChrisDos

Bc. Kristýna Dostálová už Ti dala odběr. Nezaškodí si to zopakovat, abychom neupadli do pýchy, že to přeci všechno známe :D A pak v praxi...

Zobrazit 2 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio