Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Možná Antiochia na Valašku

Dnes máme slavnost sv. Petra a Pavla

 

Sv. Pavel byl v Antiochii jako doma.

 

Já jsem byl jako doma teď 15 let v Drahotuších, odkud jsme se mnohá léta o letní Antiochii starali a měl jsem možnost svou "Antiošáckou spiritualitu" celou tu dobu žít.

 

Za tu dobu, co jsem Antiochií prošel, se letní Antiochia zbožného Valašska vůbec nedotkla, jen v několika mála farnostech v této oblasti měla svoje zpravidla podzimní setkání - Rajnochovice, Kelč či Pozlovice, možná ještě nějaké další.

 

Teď mě Duch svatý prostřednictvím biskupa, ale i dalšího lákání, táhne do další Valašské farnosti a já už se těším na to, že tam, kde je víra v Krista jistou samozřejmostí, získám zase nové kvality své Antiošácké spirituality.

 

Takže už se moc těším, protože...

 

Chci, Pane jít cestou tvou...

 

Zobrazeno 464×

Komentáře

Vojtěch Hýbl (VVRH)

To bych raději přenechal do nových rukou, pro mě je to moc složité.

ZelenýBanán

To je pak těžký.

Zobrazit 16 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio