Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Hledá se 100 lidí na mši svatou

Koronavirová opatření se již rozvolňují a od dne dnešního 11. května je dovoleno 100 ovcí se svými pastýři. 

 

Jenže je tu takový problém: 

100 ovcí ve všední den sotva seženete. 

 

Takže, kdo může, dnes v 18:00 na mši svatou do farního kostela v Drahotuších, určitě přijďte. Budeme moc vděční, i když mše svatá se smí konat i s nižším počtem ovcí, ale přece jen, je to takové biblické.

 

Bylo by krásné, kdyby se to podařilo. Apoštolům, když na ně sestoupil Duch svatý, se během chvilky podařilo sehnat na 3000 mužů, ale tolik ani nemají Drahotuše obyvatel a navíc nám to nedovolí ani stát, protože těch 100 ovcí v současné situaci považuje za maximum.

Zobrazeno 1367×

Komentáře

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Další věc je, že ne každý, možná dokonce velká část věřících se nezabývá běžně ani farními stránkami a informací z televize zazní jen jedno slovo "bohoslužby" mezi ostatními povolenými, takže některým starším běžně praktikujícím farníkům chybí informace a možnost se k nim nějak dohrabat, ti mladší, pokud chtějí, sledují on-line a nemá-li to místní farnost, tak jsou odstřiženi stejně tak od informací, tudíž nejlepší kontakt je stále ten přímý a zájem je vidět při konkrétním setkání, kdy mohu říci: "Bohoslužby už jsou úplně normálně, jak byly před tím" a zároveň vidím tu radost, když už konečně se dá jít normálně do kostela, jak byli zvyklí. Po celou krizovou dobu v podstatě je dovolené chovat se jako nemocný a na bohoslužby nechodit. A pokud to tak kdokoliv bere, není to hřích. Kdo je ...

Vojtěch Hýbl (VVRH)

...teď v kostele, je tam dobrovolně a s láskou a ti ostatní, co tam nejsou, rozhodně nejsou bez lásky.

Zobrazit 30 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio