Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Bolestný růženec a Raduj se, Královno, nebeská!

To bylo slibování: "I kdybych měl s tebou jít na smrt, nezapřu tě." A tak prý mluvili všichni. Jak mluvím o Ježíši já? Jaký je můj vztah k Ježíši?

 

První zastávka v zahradě getsemanské, kde Ježíš potí krev před svým utrpením. Za chvíli ho přijdou zatknout a Jidáš ho políbí: "Buď zdráv, Mistře!"

 

Druhá zastávka je u Piláta. Nechá Ježíše zbičovat, že ho pak propustí: "Hle, člověk!" "Ukřižuj, ukřižuj ho!"

 

Třetí zastávka je u vojáků. Dostali rozkaz ke zbičování. Navíc berou trnovou korunu a rákosovou hůl a posměšně provolávají: "Buď zdráv, židovský králi!"

 

Čtvrtá zastávka je na křížové cestě. Na pochod není dlouhá, ale s křížem je to těžší. Však si to zkuste, jak si to zkusil Šimon z Kyrény, kterého donutili k pomoci. "Kdo chce jít za mnou, zapři sám sebe, vezmi svůj kříž a následuj mě..." To nám říká Ježíš.

 

Poslední zastávka je pod křížem. Tam je i Ježíšova Matka. Když setník viděl, že tak zemřel, prohlásil: "Tento člověk byl opravdu syn Boží."

 

Rychle jsme prošli cestou, kterou šel Ježíš za nás. Ta cesta však křížem neskončila, protože: 

 

Raduj se, Královno nebeská, aleluja, 

protože splnil Pán slova svá, Aleluja! ...

 

Zobrazeno 259×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio