Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Sice ještě ne ve škole, ale už můžeme se společně učit

Jsem nadšen. Už není vyhlášený zakázaný pohyb osob a může nás být až 10 pohromadě. 

 

Tak mnohem lepší, než videa budou osobní setkání, která ovšem budou ve vší dobrovolnosti, vždy venku i s pohybovými aktivitami a protože bude květen, tak i májovou.

 

Začátek vždy krátkou modlitbou, pak uvedení do tématu zhruba cca 5 min., pak farní zahrada či dvůr a na konec ještě modlitba k Panně Marii. Moc se těším, až to začne.

 


Hned v pondělí měl náboženství v Drahotuších o. Radomír a přišli mu všichni žáci. Moc se na sebe těšili a byli velmi ukáznění. Podobně to bylo u starších žáků v Partutovicích, kde jsem v úterý nebyl, krom toho se starší děti dotazovali na to, zda budou i mladší, takže ano - od příštího úterka budu mít i svoje mladší, ale každá skupinka zvlášť, pak společně na májové.

 

Dnes jsem měl v omezeném režimu, jelikož plný není možný náboženství také v Potštátě u kostela Panny Marie a docela jsme si to užili. V Drahotuších zatím počítám s tím, že budu mít v pondělky na faře, zcela konkrétně se domluvím s rodiči.

 

Zobrazeno 287×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio