Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Doba povzbuzení

18. 3. 2020 13:16
Rubrika: Jen tak

Tento měsíc je pro mě rekordní. Když jsem si dal postní předsevzetí, které je poněkud zvláštní, že prorozjímám růženec tak, abych tuto modlitbu mohl s láskou předávat druhým a při tom prostudoval i Písmo svaté a vytyčil jsem si 27 témat, ani jsem netušil, že tato doba bude tak naplněná, že se mi podaří splnit skoro nesplnitelné - každý den napsat 1 téma. 

 

Když jsou teď ty opatření a nedoporučuje se vycházet, dodržuji doporučení a opravdu poctivě od pondělí jsem neopustil drahotušské náměstí a chodím jen cestu ke kostelu a zpět, ba ani na poště a v obchodě jsem nebyl.

 

Mimochodem, ono to corona znamená prý v Portugalštině růženec (teď nevím, jestli ta modlitba nebo ten řetěz, na kterém se modlí, ale i v Češtině je to stejné slovo) a vysvětlení je, že máme nedostatek růžence. Opravdu je potřeba se modlit, ale ne proto, že tu máme vir, ale že Pánu chceme ten vir odevzdat, aby nás ho zbavil a zároveň dělat všechno proto, abychom tento škodlivý vir neroznášeli a přinášeli pokoj do vlastního i okolních srdcí.

 

Facebook nemám moc rád, ale můj přítel lékař, tam dal takové dobré doporučení, jak zvládat tu samotu v karanténě. A to doporučení je řád. A aniž bychom o tom věděl, tak po tyto tři dny jsem řád docela měl.

 

6:30 - máme modlitbu v kostele, otvíráme kostel

7:30 - snídáme

8:30 - vyřizuji telefonáty a internetovou komunikaci

9:15 - aktualizuji farní stránky, sledujeme situaci

10:15 - příprava na video pro žáky / rodinu / společenství

dnes jsem však ještě doháněl práci na matrikách, to bude zítra taky

11:15 - bývám na Signálech, sleduji, píšu si na blog

11:45 - obědváme a pak umývám nádobí

13:00 - natáčím a ukládám video. Při ukládání videa píšu blog na Signálech

15:00 - dám si svačinu a sleduji dění, příp. aktualizuji farní stránky

16:15 - chystám v kostele mši svatou, provádím desinfekci a jak přijde o. Radomír, máme mši sv. - včera byla, dnes bude a zítra opravdu s vyloučením ostatní veřejnosti.

18:00 - dělám osobní věci

19:00 - jsou události, při tom taky večeře

20:00 - společně se modlíme růženec za odvrácení epidemie a zavíráme kostel.

20:30 - o. Radomír si prohlédne a zkritizuje video

21:00 - zvažujeme, jaké informace ještě dáme na farní web

21:30 - je čas se chystat na kutě, aby tělo neprotestovalo, že má nedostatek spánku.

 

Tak, a to je všechno, je 13:15, jdu dělat to video, abych pak mohl fungovat dál podle řádu, který mi v této době zatím vyhovuje.

 

Časy jsou, pochopitelně, zcela přibližné, ale řád je mi dán. Bohu díky za to.

 

Povšimněte si však, že kromě zpráv, denní režim nezahrnuje v postní době zábavné dívání se na televizi. 

 

Toto se u nás na faře udržovalo dokud jsme měli kaplana, pak už jsem to dodržoval volněji, neboť jako student jsem měl v "návalu studia" potřebu trochu odvázat myšlenky a také v této postní době v jejím začátku jsem občas něco shlédl během postních dnů až do chvil, kdy nás papež František pozval k denní modlitbě růžence a u nás začala propukat pandemie, měl jsem, tedy důvod, bod televize k zábavě na tento čas vypustit. Mohu říct, že je to blahodárné vypuštění.

 

Teď přemýšlím, kdy budu mít čas na vycházku či na studium, ale i to si v tom řádu zodpovědně najdu. Je to pud sebezáchovy a snad i dar rozumu.

 

A podle nařízení si vhodně chráním obličej, roušku zatím nemám, ale šála se taky hodí, když nebyla potřeba v zimě.


 

Jinak ještě musím moc poděkovat Lence, že konečně máme skvělé vybavení:

 

Díky Leni! 

 

A za chvíli na to přišla paní Gabriela. Tak díky i Vám! 

 

Zobrazeno 130×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio