Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Více krát na divadle, než na mši

V těchto dnech jsme ve Václavově měli již prestižní festival "O Václava z Vácavova" v pořadí 13. 

 

A protože synovec zároveň slavil narozeniny, s vekou radostí jsem na víkend přijel domů, abych se alespoň některých účastnil. 

 

A tak jsem byl na mši svaté jen v pátek a dnes, v neděli, zatímco divadelních představení bylo včera 5, v pátek 3 a dnes poslední a ještě také vyhodnocování soutěže. 

 

Na divadlo chodím velmi rád a tato soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů jich nabízí opravdu mnoho z celé republiky, tak to pro mě byl svátek jako při zbožné pouti.

 

Na mši svaté jsem byl nejvíce 5x v neděli a včera jsem tak udělal i rekord v návštěvě divadelních představení. Po pravdě, po 3. představení už jsem měl docela dost, ale vydrželo se to krásně. Představení byla také krásná. 

 

Mše svatá je sice mnohem víc, než divadelní představení, ale při obojím je mi moc dobře. 

 

Při divadle člověk roste kulturně, při mši svaté však roste náš vztah ke Kristu.

 

A tak, když jsem byl na více divadlech, než v kostele, přece jen pořád mnohem cennější je jedna účast na mši, než 5x na divadle.

 

Kéž rosteme vždy víc a více ke cti a slávě Boží.

 

A ještě něco: v Drahotuších a v Partutovicích letos opět chystáme živý betlém. 

 

Velkou inspirací pro mě byla myšlenka na pastorační radě v Drahotuších, která se rozvíjela dále poutí do Polska, v Římě jsem získal další inspirace při koncertu České nebe a také na této divadelní přehlídce po tom, co jsem v týdnu v Partutovicích si konečně sepsal alespoň základní body scénáře.

 

A právě tento týden, kdy bude ještě soutěž Bible a my by měl vzniknout konkrétní scénář pro živý betlém 2019. 

 

A hojnou inspiraci získávám také při mši svaté. 

 

Ano, na živý betlém myslím dnem i nocí, ale hlavně proto, abychom dobře oslavili slavnost Božího narození.

Zobrazeno 412×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio