Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Antiochia 2015 v Horním Újezdě

 

Antiochia Horní Újezd-1.doc

Antiochia Horní Újezd.pdf

 

Bohem milovaní,

 

rád bych Vás pozval na moravskou Antiochii 2015. Ty z Vás, kteří jste pozvání již přijali, zase informoval o tom, co nás může čekat. Pán má zajisté velikou radost z každého, kdo přijímá jeho výzvu „Jděte do celého světa a hlásejte evangelium.“

 

Co bylo úplně na začátku a co je úkolem Antiochie, dostatečně zodpoví stránky http://www.antiochia.cz  Jak dílo pokračovalo a pokračuje, můžete vytušit ve foto galerii tohoto webu a také zde najdete mnoho praktických informací o tomto díle. Možná znáte někoho, kdo má dobrou zkušenost s působením na Antiochii a odvezl si odtud nové misionářské nadšení a získal další zkušenosti ze společenství s Kristem.

 

Otec arcibiskup Jan Graubner nám k tomu dal své požehnání k působení v Horním Újezdě. Je to malá vesnice se 433 obyvateli s uprázdněnou a již málo využívanou farou. Farnost spravuje P. Vratislav Kozub z nedalekých Všechovic.

 

Spolu s bohoslovcem Pavlem Fialou budu moderátorem turnusu C (Vojtěch Hýbl, 37 let, pastorační asistent v Drahotuších) a věřím tomu, že i na své jubilejní 20. Antiochii budu spolupracovat s človíčky zapálenými pro Krista, kteří věnují 14 dní svého času právě této obci, do které nás otec arcibiskup s důvěrou posílá.

 

Antiochia bude tedy v Horním Újezdě u Všechovic.Pokud chcete vědět více o obci a jejím okolí, jaké tam budou možnosti, podívejte se na web obce: http://www.horni-ujezd.cz

 

Pokud je někdo z Vás upřímně hledající Boha, má i zde na Antiochii velkou příležitost být užitečný druhým i sobě. Bude to ne 14 dní dovolené, ale 14 dní služby pro druhé na tom místě, které obohatí také mne (i tebe, vás). Každá obec nám skýtá nové možnosti, jak Krista přiblížit dnešnímu světu.

 

Osobně Antiochii prožívám jako příležitost dobrého společenství, které se vydává všanc všem obyvatelům, nejen věřícím, nejen mladým, ale opravdu všem a ukazuje, že ze společenství, které tvoříme, vychází mnoho dobrých věcí. Ti, kteří mají s vírou problém, třeba se bojí, že by na ně spadl kostel, mohou vidět svědectví, že je společenství věřících na Antiochii dokáže přijmout. Ti, kteří se nudí, najdou zaměstnání třeba při různých akcích. Komu je potřeba pomoci, tomu na Antiochii rádi pomůžeme. A ti, co víru v Boha mají, jsou s Bohem v upřímném kontaktu, ty rádi povzbudíme a tvoříme s nimi společenství v modlitbě.

 

Jestli chceš, aby se postavilo na nohy společenství u tebe ve farnosti, máš výbornou příležitost začít od sebe v jiné farnosti, kde Tě nikdo nezná a vydobudeš to nejlepší, co v tobě je a přitom to nebude žádná přetvářka. Pomůžeš jinde, pomůžeš sobě, ale i společenství ve své farnosti. Nemusíš se ničeho bát. Bude Tě to stát jen 14 krásných dní prožitých s Bohem a bližními a také velké množství modliteb, o které tě prosíme i tak, protože bez tohoto základu nejde nic smysluplného začínat. Bude to 14 dní, kdy nebudeš tolik myslet na sebe a dáš se více Bohu a společenství a zažiješ to, co jsi možná ještě nezažil. Možná krásná písnička, drsnější však realita. Tak se na ni podívej!

 

Teď trochu k těm praktickým věcem:  Bydlet budeme sami na místní faře, která nám bude potřebným zázemím především pro jídlo, společenství a spánek, kde budeme mít své soukromí, pro aktivity s dětmi, mládeží a dospělými bude vyhrazena místnost na faře a také jiné prostory v obci. 14 denní pobyt bude stát cca 400Kč, které dáme do společné pokladny a z nich budeme pořizovat základní živobytí, to ostatní nám možná bude přidáno (příspěvky místních lidí + příspěvek z fondu, dary aj.). Také je třeba si nachystat běžné potřeby jako na tábor či čundr - dostatek oblečení - sportovní, pracovní, slavnostnější, obutí, ponožky, spací pytel, plavky (ač bývá teplo, vřele doporučuji vzít i oblečení, kdyby tomu tak nebylo), potřeby běžné hygieny, nějaké hry pro zabavení, ale také Písmo svaté, nějaký hudební nástroj (pro ty, kteří umí – varhany nebrat, jsou v kostele) a možná Vás ještě něco užitečného napadne, tak je-li to opravdu užitečné, berte s sebou. Co se týče triček, můžete vzít o jedno míň a zakoupit si s logem Antiochie za 80Kč.

Co si připravit k činnosti - tedy vlastně sebe sama s tím, co umím, jaké mám dary, schopnosti, zkušenosti. Když si myslím, že nemám, nevadí. Každý máme něco, čím jsme obdarováni a třeba na Antiochii se to najde nebo ještě něco dalšího, co přispěje k budování společenství. Buďme veselí a tím budeme i nakažliví. Jinak pokud má někdo možnost si nachystat nějaký program, může se mu to hodit a rádi to použijeme. Každopádně vložme Antiochii do svých osobních i společných modliteb.

 

Jak a kdy se sejdeme: Každý jsme možná z jiného konce, nicméně cíl je jasný a to fara v Horním Újezdě (bude označena vlajkou s logem Antiochie). Začátek turnusu je v pátek 31.7. během dne (odpoledne/večer– budu rád, když se mi ozveš, abych věděl, kdy Tě čekat), kdy nás uvítají i naši předchůdci z turnusu B a předají nám to, co vybudovali za svého působení. Konec pak za 14 dní v sobotu 15.8., kdy uvítáme své nástupce.

 

Pozdní příjezd či dřívější odjezd jsou jistým rizikem, nicméně jsme rádi i za to. Přijet později a odjet dříve, být na Antiochii třeba jen 6 dní se dá také, ale není to úplně ono. Většinou z toho vznikne potřeba si Antiochii ještě zopakovat poněkud výrazněji. Opačné případy delšího setrvání jsou také rizikové. Hlavně při delším setrvání, byť třeba z ušlechtilého důvodu, je třeba myslet na to, že nový turnus bude mít nový řád, a s delším setrváním předchůdců, se nemůže rozjet. A se super brzkým příjezdem  zase můžete nemile překvapit tým předchozí, který s námi tak brzy počítat nemusí a zajisté má plné právo dokončit svůj úkol.

 

Jak se tedy dostat na místo, doporučuji web: http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni

 

Termíny dalších turnusů: A: 5.7.-18.7.2015/ B: 17.7.-1.8.2015/ C: 31.7.-15.8. 2015 /  D: 14.8.-28.8.2015

 

Více informací a důležité kontakty:

 

Vojtěch Hýbl, moderátor turnusu C: vojta@antiochia.cz ; 732 670 688

Pavel Fiala, spolumoderátor turnusu C

Ondřej Talaš, vedoucí Antiochie: mot@signaly.cz ; 732 119 769

Ostatní vedoucí a kontakt na ně jsou na stránkách http://www.antiochia.cz

Informace k turnusu C na Signálech:  https://www.signaly.cz/antiochia-morava-2015-c

 

Děkuji moc všem těm, kteří se rozhodli pro Antiochii či se ještě rozhodnou. Pán Bůh Vám to mnohonásobně odplatí, jak o tom svědčí i Písmo svaté. Žijte v pokoji a dobru.

 

                                                           Vojtěch Hýbl, vedoucí turnusu C

 

 

PS: Fotky v tomto dopise jsou z loňského turnusu z Rejchartic, poslední je z obecního webu Hor. Újezda

 

Dáno v Drahotuších ve čtvrtek 11.6.2015, v den památky sv. Barnabáše, apoštola a jednoho z patronů Antiochie

 

Zobrazeno 1184×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio