Vymlouvat se, to by mi docela šlo. A tak tu píšu takové zajímavé i nezajímavé věci. Něco, co jsem zažil s Bohem či s blížními nebo co mě zrovna napadlo.

Rukopis duchovních cvičení na Velehradě

Včera jsem se vrátil z duchovních cvičení na Velehradě, která pro všechny dával Mons. Vojtěch Šíma ve dnech 29.11.-2.12. Uvedl nás do toho, co budeme prožívat v následujícím církevním roce, kdy je rok víry a zároveň rok eucharistie. Co je v textech zelené, týká se spíše zážitků, co je černé, užitků. Za bludy a hereze neručím, jsou-li tam, jsou způsobeny omylností pisatele, tedy mě. Můžete se k tomu postavit tak, že mě na to upozorníte, nebo si to jinak přeberete. Duchovní cvičení je čas, který bych každému moc přál, aby si ho alespoň jednou za čas prožil. Pastorační pracovníci to mají v naši diecézi povinné, ale mohu-li svědčit, je to velmi příjemná povinnost, která posiluje ducha a dává velký duchovní užitek. Obsah, který zde bude mou rukou, je jen malý odvar těch užitků, které duchovní cvičení mají. Mnoho si člověk uvědomí tím, že si udělá opravdu čas na Boha.

Zde je program, který byl

Duchovní cvičení je opravdu velká bomba.

Zobrazeno 1198×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mně

Vojtěch Hýbl (VVRH)
na signály.cz

Co zatím jsem? Inu, jsem Vojta. Pocházím z Václavova. Vystudoval jsem maturitní obor Knihkupec v Luhačovicích, postupně se ze mě stal pastorační asistent v Drahotuších a teď jsem čerstvě dokončil bakaláře teologických nauk. Ano: "Sedm let jsem v Písku študýroval... (pardon v Olomouci) ani jednu Pannu nemiloval... (to nevím, jestli je pravda)..." a tak se snažím s pomocí Boží alespoň něco dělat dál na cestě do nebe.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio